BombBomb



President Donald Trump heeft aangekondigd dat hij de gesprekken over nucleaire wapenbeheersing met Rusland en China nieuw leven wil inblazen. Zijn doel is een overeenkomst te bereiken waarbij de defensiebudgetten van de drie grootmachten gehalveerd worden.

Tijdens een persmoment in het Witte Huis uitte Trump zijn zorgen over de immense uitgaven aan nucleaire wapens en stelde hij voor om dit geld productiever te besteden.

‘Geen reden om nieuwe kernwapens te bouwen’

Trump bekritiseerde de honderden miljarden dollars die de Verenigde Staten investeren in de modernisering van hun nucleaire arsenaal.

“Er is geen reden om gloednieuwe kernwapens te bouwen. We hebben er al zoveel,” zei hij. “Je kunt de wereld 50 keer vernietigen, 100 keer. En hier zijn we dan, nieuwe kernwapens aan het bouwen, terwijl zij dat ook doen.”

Volgens Trump is de wapenwedloop onnodig en een verspilling van middelen. Hij pleitte ervoor dat de drie landen samenwerken om hun militaire uitgaven drastisch te verlagen. Zijn voorstel: zodra de situatie in het Midden-Oosten en Oekraïne is gestabiliseerd, wil hij een top organiseren met de Chinese president Xi Jinping en de Russische president Vladimir Poetin om te onderhandelen over een halvering van de defensiebudgetten.

Historische context en huidige spanningen

Tijdens zijn eerste termijn probeerde Trump China al te betrekken bij nucleaire ontwapeningsgesprekken, terwijl de VS en Rusland onderhandelden over de verlenging van het New START-verdrag. Dit verdrag, bedoeld om het aantal kernwapens te beperken, werd later opgeschort door Rusland onder de regering van Joe Biden. Ondertussen blijven zowel de Verenigde Staten als Rusland hun nucleaire arsenalen vernieuwen, wat de geopolitieke spanningen verder doet oplopen.

Trump waarschuwde bovendien dat China binnen vijf à zes jaar een nucleair arsenaal zal hebben dat vergelijkbaar is met dat van de VS en Rusland. “Als deze wapens ooit worden ingezet, zal dat waarschijnlijk het einde betekenen,” voegde hij toe.

Trump wil Rusland terug in de G7

Naast zijn visie op nucleaire ontwapening sprak Trump zich ook uit over de geopolitieke positie van Rusland. Hij pleitte ervoor om Rusland opnieuw toe te laten tot de G7, nadat het land in 2014 werd uitgesloten vanwege de annexatie van de Krim.

“Ik denk dat het een vergissing was om Rusland eruit te zetten,” zei Trump.

Tijdens zijn eerste presidentschap probeerde hij Rusland al terug in de G7 te krijgen, maar dat voorstel kreeg destijds weinig steun van andere westerse leiders. Desondanks lijkt Trump vastberaden om de banden met Rusland aan te halen.

Claim vandaag nog €10 gratis en betaal geen handelskosten over de eerste €10.000!

Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!

Maak je account en Claim je €10 gratis.

Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!

Het bericht Trump stelt nucleaire deal voor met Rusland en China om defensiebudgetten te halveren verscheen eerst op Newsbit.

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws, artikelen en YouTube video’s? Abonneer je dan op onze push-berichten op Telegram of Twitter.
Heb je vragen of wil je in contact komen met andere crypto fanaten join dan onze  Telegram chat!