

De AEX koers slaagt er maar niet in om uit de problemen te komen. Wat dat betreft is de zwakte van Amerika ook eventjes overgeslagen op Europa. Vandaag noteert de AEX een minimale daling van -0,01% en een koers van 902,42 punten. Daarmee is inmiddels nog maar 2,70% over van de stijging van 10% die de AEX aan het begin van 2025 doormaakt.
Waar komt die zwakte plotseling vandaan?
De zwakte van de AEX is natuurlijk te verklaren aan de hand van alle ontwikkelingen op het financiële- en geopolitieke wereldtoneel.
Het beleid van Donald Trump is er duidelijk op gericht om onrust te zaaien, hoogstwaarschijnlijk met het doel om de rentes in de Verenigde Staten wat te laten zakken, zodat ze iets goedkoper de staatsschuld kunnen financieren.
Voorlopig lijkt er daardoor sprake van een scenario wat op de korte termijn voor pijn zorgt. Op de langere termijn hoeft dit nog niet de start van een nieuwe bearmarkt in te luiden.
Leuk is anders, maar dat is nu eenmaal de realiteit. Bullmarkten zijn geen garantie. Veranderende omstandigheden kunnen altijd roet in het eten gooien, en dat lijkt nu eventjes te gebeuren.
Het kan snel weer omslaan
Weet echter ook dat het heel snel weer kan omslaan. Niet lang geleden was iedereen nog in een euforische stemming over de financiële markten.
Bitcoin zou snel naar nieuwe all-time highs gaan dankzij de Strategic Bitcoin Reserve van Donald Trump, en ook de Europese aandelenmarkt begon heel sterk aan het jaar 2025.
Inmiddels is daar even weinig meer van over, maar tot een paar weken geleden was de stemming nog opperbest. Als straks de onzekerheid wat uit de markten verdwijnt, en we meer duidelijkheid hebben over het conflict in Oekraïne, dan zou dat ook weer een boel kunnen veranderen in de positieve zin van het woord.
Nu zit iedereen immers toch een beetje met een pessimistische blik naar de markt te kijken, waardoor de kans op negatieve verrassingen relatief gezien is afgenomen ten opzichte van de kans op positieve verrassingen.
Claim vandaag nog €10 gratis en betaal geen handelskosten over de eerste €10.000!
Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!
Maak je account en Claim je €10 gratis.
Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!
Het bericht AEX koers opnieuw in de problemen, malaise duurt voort verscheen eerst op Newsbit.