


Het mediabedrijf van Donald Trump heeft in het derde kwartaal een verlies van bijna 55 miljoen dollar geleden, ondanks een forse investering in Bitcoin. Dat blijkt uit de eerste kwartaalcijfers sinds Trump Media and Technology Group (TMTG) begon met het opbouwen van een cryptoschatkist.
Bitcoin-schatkist van $1,3 miljard
Volgens de cijfers bezit het bedrijf inmiddels 11.542 BTC, tegen de huidige Bitcoin koers goed voor een waarde van ongeveer 1,3 miljard dollar per eind september. Toch kon dat de cijfers niet redden: de omzet daalde licht tot net onder de miljoen dollar, terwijl de kosten flink opliepen.
“We hebben onze financiële toekomst veiliggesteld met een enorme Bitcoin-voorraad,” zei CEO Devin Nunes in een toelichting. De voormalige Republikeinse congresman noemde het kwartaal “cruciaal voor de uitbreiding” van het bedrijf, dat ook het sociale netwerk Truth Social beheert.
Van social media naar crypto-imperium
Trump Media lijkt zich steeds verder te ontwikkelen van mediabedrijf naar een financiële holding. Het bedrijf haalde in de eerste helft van 2024 meer dan 2,5 miljard dollar op via aandelen en obligaties, waarvan een groot deel nu is geïnvesteerd in Bitcoin.
Naast Bitcoin bezit Trump Media ook een grote hoeveelheid van de cryptomunt Cronos (CRO), naar eigen zeggen meer dan 746 miljoen tokens, goed voor een niet-gerealiseerde winst van zo’n 33 miljoen dollar. Het bedrijf zegt in zijn kwartaalrapport zelfs te overwegen om voor tot wel 1 miljard dollar aan extra Cronos-tokens te kopen via een aparte investeringsentiteit.
De samenwerking hiervoor loopt via Crypto.com en Yorkville Acquisition Corp, waarmee het nieuwe dochterbedrijf Trump Media Group CRO Strategy werd opgericht.
Beurskoers zakt ondanks miljarden aan crypto’s
Ondanks de spectaculaire toename van de financiële schatkist, van 274 miljoen dollar in maart tot meer dan 3 miljard dollar in september, blijft de beurskoers van Trump Media (DJT) achter. Het aandeel is sinds begin dit jaar ongeveer 60 procent in waarde gedaald en sloot vrijdag op 13,10 dollar per aandeel.
De verliezen komen vooral door hoge operationele kosten en investeringen in uitbreiding van het platform Truth Social. Volgens het bedrijf genereerden de cryptobeleggingen weliswaar een winst van 15 miljoen dollar uit opties, maar dat weegt niet op tegen de structurele verliezen.
Claim vandaag nog €10 gratis en betaal geen handelskosten over de eerste €10.000!
Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!
Maak je account en Claim je €10 gratis.
Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!
Het bericht Trump Media verliest 55 miljoen dollar – ondanks miljarden in Bitcoin en Cronos verscheen eerst op Newsbit.

