aandelenmarkt crasht, AEXaandelenmarkt crasht, AEX

De AEX koers kan vanochtend het goede voorbeeld van de Amerikaanse techbeurs niet volgen. Hoewel de Amsterdamse beursindex nog met een kleine stijging begon, staan er inmiddels rode cijfers op de borden. Blijkbaar moet de markt even op adem komen, want er zijn voldoende redenen voor een nieuwe groene dag.

‘Goede gesprekken’ tussen VS en Iran

Op het gebied van de Iran-oorlog kwam via de Amerikaanse president Donald Trump naar buiten dat er “goede gesprekken” plaatsvonden tussen de VS en Iran. De hoop op een vredesakkoord is daarmee weer enigszins toegenomen. En als gevolg daarvan zagen we de Brent-olieprijs vanochtend onder de 100 dollar per vat duiken.

Daardoor remt de stijging van de Amerikaanse obligatierentes enigszins af. Inmiddels handelt de Amerikaanse 10-jaarsrente bijvoorbeeld weer onder de 5 procent. Hoewel de rente-storm hiermee nog niet is gaan liggen, zijn het wel positieve signalen.

Normaliter zou dat de beursindices, en dus ook de AEX, moeten helpen. Vandaag zien we echter een andere reactie. Waar dat mee te maken heeft is onduidelijk. Het enige dat we weten is dat de markt een paar sterke dagen achter de rug heeft. Wellicht realiseren beleggers vandaag wat winsten.

Trump en Xi in gesprek

De laatste tijd horen we steeds vaker berichten over het vertragen van de ontwikkeling van AI. Ook bij de ontmoeting tussen Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping zou dat onderwerp op tafel komen.

Toch is het volgens experts “zeer onwaarschijnlijk” dat er daadwerkelijk een akkoord komt over een vertraging.

China en de Verenigde Staten willen natuurlijk allebei niet riskeren dat de andere kant daardoor als winnaar uit de AI-wapenwedloop naar voren komt. Dat kan immers de geopolitieke machtsverhoudingen voor de komende decennia bepalen.

Verder wordt het voor de AEX en de mondiale beurzen interessant om te horen wat er verder uit de gesprekken komt. Bijvoorbeeld als het gaat over handel en onder andere de chipmarkt.

Het bericht AEX koers onderuit, terwijl olie daalt en rentes stabiliseren verscheen eerst op Newsbit.

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws, artikelen en YouTube video’s? Abonneer je dan op onze push-berichten op Telegram of Twitter.
Heb je vragen of wil je in contact komen met andere crypto fanaten join dan onze  Telegram chat!