


De AEX is de nieuwe beursweek met een lichte koersdaling begonnen. Dat lijkt onder andere het gevolg van de nieuwe aanvallen die de Verenigde Staten en Iran dit weekend uitwisselden. Tegelijkertijd zal de door de markt als streng geïnterpreteerde toespraak van Kevin Warsh, de voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, meenemen.
Hogere olieprijs, sterkere Amerikaanse dollar
We zijn de week dan ook begonnen met een hogere olieprijs. De Brent-olieprijs ligt weer op ongeveer 90 dollar per vat. Daarmee neemt blijft de inflatie een risicopunt, waardoor de rentes geen of weinig ruimte krijgen om te dalen.
Daar komt dus bij dat Kevin Warsh tijdens zijn Jackson Hole-toespraak meermaals benadrukte dat de inflatie nog altijd hoger is dan gewenst. Daardoor ziet de markt momenteel een kans van ongeveer 60 procent op een renteverhoging in september.
We zien daardoor een sterkere Amerikaanse dollar, een iets lagere goudprijs en wat zwakte bij Bitcoin en de aandelenmarkten. Toch blijft het beeld voor de AEX en andere aandelenbeurzen overwegend positief, en dat heeft alles te maken met één belangrijke ontwikkeling van de afgelopen week.
Vergeet de cijfers van Nvidia niet
Afgelopen woensdag presenteerde Nvidia immers ijzersterke cijfers voor het tweede kwartaal van 2026. Daarbij kwam dat de verwachtingen voor het fiscale jaar 2028 flink naar boven werden bijgesteld.
Voor het komende fiscale jaar verwacht Nvidia een omzetstijging van 70 procent. Daarmee werd voor veel mensen duidelijk dat de AI-bullmarkt waarschijnlijk nog niet voorbij is.
Tegen de huidige koersen is Nvidia, in vergelijking met de (verwachte) winst, zelfs relatief goedkoop volgens veel analisten.
Als straks de dollar- en rentestorm weer is overgewaaid, is de kans dan ook aanwezig dat de beurzen de weg omhoog weer in weten te zetten. Het wordt dan ook interessant om te zien hoe de AEX de komende weken gaat reageren, en natuurlijk wat de obligatierentes en de Amerikaanse dollar zullen doen.
Het bericht AEX koers begint nieuwe week met koersdaling door stijgende olieprijs verscheen eerst op Newsbit.

