AEX, beursAEX, beurs

De AEX koers kleurt vandaag groen en lijkt daarmee te blijven varen op de sterke kwartaalcijfers die Nvidia woensdagavond presenteerde. Daarmee kreeg de AI-bullmarkt opnieuw lucht en lijkt een voortzetting daarvan voorlopig onafwendbaar. Voor nu gaat de aandacht echter naar de Amerikaanse centrale bank, voorzitter Kevin Warsh en het Jackson Hole-symposium.

Warsh en Jackson Hole

Hoewel Warsh tijdens zijn eerste twee rentevergaderingen bij de Amerikaanse centrale bank streng klonk, kwamen er geen renteverhogingen. Voorlopig resulteerde dat onder andere in een stijging van de langlopende Amerikaanse obligatierentes.

De 30-jaarsrente klom recent naar het hoogste niveau sinds 2007. Ondanks dat blijven de Amerikaanse economie en aandelenmarkt goed presteren. Blijkbaar zijn de hoge rentes niet voldoende om de AI-investeringscyclus tot stilstand te brengen.

Het risico is dat daardoor de inflatie uit de hand loopt. Om die reden stijgt de 30-jaarsrente al een tijdje flink. Als Warsh vandaag opnieuw niet streng genoeg klinkt, zullen we dat waarschijnlijk zien aan een vervolg van de stijging van deze obligatierente.

Hoe dan ook zal het een spannende dag worden, die veel kan betekenen voor de toekomst van de AEX.

Om 16:00 uur spreekt Kevin Warsh in Jackson Hole. Download de Newsbit-app en krijg direct een update over wat zijn uitspraken betekenen voor de AEX.

Brede stijging aandelenmarkt dankzij Nvidia

De stijging van de AEX volgt op een positieve donderdag voor Wall Street en de Aziatische beurs. Nvidia sloot gisteren met een stijging van bijna 9 procent, terwijl de S&P 500 0,7 procent steeg en de Nasdaq zelfs met 1,6 procent klom.

Daarbij werd de beurs natuurlijk geholpen door een marktbrede rally voor chippers en softwarebedrijven. Salesforce klom na sterke cijfers een indrukwekkende 22 procent, Okta wist 28 procent te stijgen en CrowdStrike ging met 20 procent omhoog.

Voorlopig lijkt het er dus op dat de bullmarkt voor de beurs een vervolg krijgt na de kwartaalcijfers van Nvidia. Ondanks dat de obligatierentes fors zijn opgelopen de laatste tijd en wellicht druk zetten op bepaalde delen van de economie.

Het bericht AEX koers stijgt verder, maar om 16:00 uur volgt grote test verscheen eerst op Newsbit.

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws, artikelen en YouTube video’s? Abonneer je dan op onze push-berichten op Telegram of Twitter.
Heb je vragen of wil je in contact komen met andere crypto fanaten join dan onze  Telegram chat!