In het kort:
- De kwartaalomzet steeg met 45 procent tot 1,16 miljard euro.
- ASMI verwacht in 2027 meer dan 5,7 miljard euro omzet, het oude doel voor 2030.
- Het bedrijf begint een nieuw aandeleninkoopprogramma van maximaal 300 miljoen euro.
Nieuwe generatie chips trekt groei
ASMI maakt machines die chipfabrikanten gebruiken om zeer dunne materiaallagen op computerchips aan te brengen. Juist bij kleinere en krachtigere chips wordt dat proces belangrijker.
Volgens de kwartaalcijfers kwam de omzet uit op 1,16 miljard euro. Dat is 45 procent meer dan een jaar eerder en 16 procent meer dan in het voorgaande kwartaal. De groei kwam vooral van apparatuur voor de nieuwste productieprocessen van 2 en 1,4 nanometer, die onder meer nodig zijn voor krachtige AI-chips.
Ook de verkoop aan producenten van geheugenchips nam sterk toe. ASMI wijst daarbij specifiek op HBM-geheugen, dat veel wordt gebruikt naast chips van bedrijven als Nvidia in AI-datacenters.
De aangepaste operationele winst steeg met 56 procent tot bijna 387 miljoen euro. Voor particuliere beleggers laat dat zien dat de hogere omzet niet alleen uit extra kosten bestaat, maar ook duidelijk doorwerkt in de winst uit de gewone bedrijfsvoering.
ASM International Q3 Earnings:
– Revenue: EUR1.159B
– Gross Margin: 52% (est 50.8%)
– Operating Result: EUR378.9M
– Operating Margin: 32.1% (est 32%)
– Net Income: EUR308.1M
– Adjusted Net Income: EUR315.4M
– Sees Q4 2026 Revenue: EUR1.23B, Plus Or Minus 5% At Constant Currencies…— LiveSquawk (@LiveSquawk) October 27, 2026
Doel voor 2030 komt veel eerder in zicht
Voor het vierde kwartaal verwacht ASMI ongeveer 1,23 miljard euro omzet, met een mogelijke afwijking van 5 procent. Over heel 2026 rekent het bedrijf op ongeveer 35 procent groei tegen gelijke wisselkoersen.
De grootste verandering zit in de verwachting voor volgend jaar. ASMI denkt in 2027 meer dan 5,7 miljard euro omzet te behalen. Dat niveau gold eerder als doel voor 2030. De onderneming verwacht vooral verdere groei bij de productie van chips op 2 en 1,4 nanometer.
Daar staat een duidelijke grens tegenover. ASMI zegt dat de toeleveringsketen steeds krapper wordt. Leveranciers moeten het hogere productietempo dus kunnen volgen. Een vergelijkbare spanning was eerder ook zichtbaar bij ASML, dat waarschuwde dat de AI-vraag sneller groeit dan zijn geplande capaciteit.
ASMI koopt meer eigen aandelen in
Het bestuur heeft daarnaast toestemming gegeven voor een nieuw inkoopprogramma van maximaal 300 miljoen euro. Door eigen aandelen in te kopen, verdeelt het bedrijf toekomstige winst over minder stukken als de ingekochte aandelen worden ingetrokken.
ASMI maakt de precieze voorwaarden bekend voordat het programma begint. Woensdag om 15.00 uur Nederlandse tijd licht het bedrijf de kwartaalcijfers verder toe tijdens een gesprek met analisten.

