Oeps! Tijdens een chaotische veiling van een hotel bood een Nederlandse vastgoedhandelaar uit Lelystad per ongeluk 23 miljoen euro, in plaats van 2,3 miljoen euro. De man wil van de koop afzien, maar de verkoper laat het er niet bij zitten en eist een schadevergoeding van 3,5 miljoen euro. Lees hieronder meer over wat er allemaal misging tijdens de knotsgekke veiling.
Liever kijken dan lezen? Volg Crypto Insiders op Instagram voor de belangrijkste crypto-updates.
Chaotische veiling
Het betrof een veiling van Hotelux, een slechtlopend hotel nabij Schiphol. Het hotel werd ooit gebouwd voor toeristen uit Azië maar kwam niet van de grond en werd daarom geveild.
Tijdens de veiling ging van alles mis, rapporteert het Algemeen Dagblad. Volgens de vastgoedhandelaar was de veiling onduidelijk en chaotisch:
“Ik dacht dat er vanaf 1,4 miljoen euro geboden werd. Maar dat bleek 14 miljoen te zijn.”
Uiteindelijk loopt het bieden verder op. Met iedere muisklik stijgt de prijs automatisch hoger. De man dacht met een bod van 2,3 miljoen een koopje op de kop te tikken, maar het bleek 23 miljoen euro te zijn.
Bod van 235 miljoen
Hij was niet de enige die de situatie verwarrend vond. Een andere bieder bood per ongeluk 235 miljoen euro – een extreem hoog bod. De veiling werd daardoor tijdelijk stilgelegd om de fout te herstellen en het bod te verlagen naar 23,5 miljoen euro. Dat was uiteindelijk het hoogste en winnende bod.
De vastgoedhandelaar zegt tijdens de stillegging te zijn gebeld door de veilingorganisatie. Tijdens dat gesprek ontdekte hij dat zijn bod veel hoger was dan gedacht en gaf hij aan er vanaf te zien. Toen hij daarna zag dat zijn te hoge bod van 23 miljoen euro nog altijd lager was dan het winnende bod, dacht hij dat de situatie was afgehandeld.
Boete van 3,5 miljoen
Enkele dagen later kreeg hij echter te horen dat hij toch de winnaar was van de veiling, voor de prijs van 23 miljoen euro. De eerste koper met het hogere bod gaf namelijk geen gehoor. Toen de man opnieuw aangaf geen interesse te hebben, ging de tegenpartij niet akkoord.
In de rechtszaak die volgde werd een boete geëist van 3,5 miljoen euro en beslag gelegd op het huis en zes andere panden van de vastgoedhandelaar. De advocaat van de tegenpartij stelt dat de man beter had moeten weten:
“Hij heeft 24 keer geboden tijdens de veiling. Je kunt je toch niet 24 keer achter elkaar vergissen?”
Volgens de vastgoedhandelaar was de vergissing echter eenvoudig gemaakt, omdat het bedrag eenmalig was ingevuld en daarna per muisklik werd verhoogd. Waarom de hogere bieder wel van de koop kon afzien maar de handelaar in vastgoed niet is onduidelijk. Ook is onbekend of deze bieder een vergelijkbare boete heeft gekregen.
De rechtszaak is nog niet afgehandeld. Op dit moment zijn beide partijen met elkaar in overleg. Komen ze er niet uit, dan doet de kortgedingrechter volgende week uitspraak.
Het bericht Biedfout van miljoenen: Nederlandse man riskeert €3,5 miljoen boete verscheen eerst op Crypto Insiders.

