Wat begon als een opvallende foto op X, is inmiddels uitgegroeid tot een van de meest besproken airdropverhalen van het moment. Een gebruiker kocht honderd Solana Seeker-smartphones, ter waarde van zo’n 50.000 dollar, en kreeg daarvoor een airdrop van 75 miljoen SKR-muntjes.

Tegen de huidige koers vertegenwoordigt dat een waarde van ongeveer 2,85 miljoen dollar. De Solana-telefoon lijkt daarmee, althans voor deze vroege deelnemer, een onverwachte goudmijn. Altijd als eerste het crypto nieuws ontvangen? Download de gratis crypto nieuws-app.

Nieuwe munt zet Solana Mobile in de schijnwerpers

De aanleiding is de recente lancering van de SKR-token door Solana Mobile. Dit is de munt van het mobiele ecosysteem rond de Seeker, de nieuwe Android-telefoon van Solana die voortbouwt op de eerder uitgebrachte Saga. Volgens Solana Mobile is SKR bedoeld als de economische ruggengraat van het platform, met een bestuursrol binnen het netwerk.

De airdrop ging deze week live en is beschikbaar voor Seeker-gebruikers én ontwikkelaars die een app hebben uitgebracht in de eerste fase van de Solana dApp Store. In totaal is dertig procent van de maximale voorraad van tien miljard SKR-tokens gereserveerd voor airdrops en startkapitaal.

Slimme (of brutale) strategie

De X-post die rondgaat laat een rek zien vol tientallen identieke smartphones, allemaal actief gebruikt om swaps te doen en zo in aanmerking te komen voor de airdrop. Volgens de post leverde dat één gebruiker 75 miljoen SKR-tokens op. Omgerekend tegen de huidige koers van ongeveer 0,038 dollar per token komt dat neer op zo’n 2,85 miljoen dollar, omgerekend 2,43 miljoen euro, ondanks een initiële investering van “slechts” 50.000 dollar.

Of dit soort grootschalige operaties de bedoeling waren van Solana Mobile, is de vraag. Tegelijkertijd laat het zien hoe lucratief vroege deelname kan zijn binnen nieuwe crypto-ecosystemen, zeker wanneer beloningen per apparaat of gebruiker worden uitgekeerd.

Wat is SKR voor een cryptomunt?

SKR heeft een inflatiemodel dat vroege gebruikers moet belonen. De jaarlijkse inflatie start op tien procent en daalt elk jaar met vijfentwintig procent, totdat een stabiel niveau van twee procent wordt bereikt. Daarnaast vinden inflatie-events elke 48 uur plaats, wat staking aantrekkelijk moet maken voor actieve deelnemers.

Gebruikers hebben negentig dagen de tijd om hun tokens te claimen via de ingebouwde wallet op de Seeker. Niet-geclaimde muntjes worden daarna teruggestuurd naar de opslag.

Meer dan een gimmick

De lancering van SKR valt samen met het begin van Seeker Season 2, waarin de focus ligt op toepassingen rond DeFi, gaming, betalingen, handelen en DePIN. Solana Mobile zet daarmee vol in op een alternatief mobiel ecosysteem, waarin gebruikers niet alleen consument zijn, maar ook mede-eigenaar.

De Seeker is inmiddels geen nicheproduct meer. Volgens Solana Mobile zijn er zo’n 150.000 pre-orders geplaatst en worden toestellen verscheept naar meer dan vijftig landen. Dat maakt de airdrop niet alleen een stunt, maar ook een serieuze test voor de schaalbaarheid van het model.

Hoewel het verhaal van de honderd telefoons tot de verbeelding spreekt, is het goed om te benadrukken dat dit een uitzonderlijk voorbeeld is. De huidige waarde is bovendien een momentopname en kan snel veranderen. Toch maakt deze airdrop één ding glashelder: in crypto loont het soms om vroeg, creatief en een tikje brutaal te zijn.

Het bericht Crypto investeerder wordt miljonair door aankoop honderd telefoons verscheen eerst op Crypto Insiders.

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws, artikelen en YouTube video’s? Abonneer je dan op onze push-berichten op Telegram of Twitter.
Heb je vragen of wil je in contact komen met andere crypto fanaten join dan onze  Telegram chat!