Airforce oneAirforce one



Hoe je ook over hem denkt, één ding is zeker: saai wordt het nooit met Donald Trump. De Amerikaanse president domineert vrijwel dagelijks het nieuws, en dit keer draait het om een bijzonder opvallend geschenk uit het Midden-Oosten.

Ophef over miljoenen­cadeau uit Qatar

President Donald Trump heeft een luxe Boeing 747 ter waarde van maar liefst 400 miljoen dollar ontvangen van Qatar. Deze schenking roept veel vragen op, vooral vanwege mogelijke belangenverstrengeling. Critici beschuldigen Trump ervan ethische grenzen te overschrijden: is hier sprake van een geschenk of van indirecte omkoping?

Toch liet Trump zich niet van de wijs brengen. Ondanks de commotie nam hij het cadeau met open armen aan. Volgens het Pentagon is het toestel officieel in ontvangst genomen door minister van Defensie Pete Hegseth, in overeenstemming met de federale regelgeving.

Nieuwe Air Force One?

Trump liet al snel weten plannen te hebben voor het toestel: hij wil de Boeing inzetten als vervanger voor de huidige Air Force One. Het Amerikaanse ministerie van Defensie onderzoekt inmiddels of het vliegtuig kan worden aangepast om te voldoen aan de strenge eisen die aan een presidentsvliegtuig worden gesteld.

Experts temperen echter de verwachtingen. De benodigde aanpassingen zouden jaren kunnen duren en miljarden dollars kosten. Een Air Force One moet onder meer bestand zijn tegen raket- en cyberaanvallen en daarom uitgerust worden met onder andere radarstoorzenders, antiraketsystemen, beveiligde communicatiesystemen en speciale coatings.

Trump geïrriteerd over vertraging bij Boeing

De timing van het Qatarese geschenk is opvallend. Boeing kampt al geruime tijd met vertragingen in de levering van de nieuwe Air Force One-toestellen, tot frustratie van Trump. Tijdens een persmoment in het Witte Huis sneerde hij met een knipoog: “Boeing is een beetje laat, helaas.”

Over het geschenk zelf was Trump uitgesproken enthousiast. Hij noemde het toestel van Qatar een “geweldige geste” en vond het “dom” om zo’n kostbaar cadeau te weigeren. Wel benadrukte hij dat het vliegtuig niet voor persoonlijk gebruik is, maar eigendom wordt van de Amerikaanse overheid.

Claim vandaag nog €10 gratis en betaal geen handelskosten over de eerste €10.000!

Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!

Maak je account en Claim je €10 gratis.

Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!

Het bericht Donald Trump ontvangt controversieel cadeau: luxe Boeing 747 van $400 miljoen verscheen eerst op Newsbit.

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws, artikelen en YouTube video’s? Abonneer je dan op onze push-berichten op Telegram of Twitter.
Heb je vragen of wil je in contact komen met andere crypto fanaten join dan onze  Telegram chat!