stock market, beursstock market, beurs



Na maanden van stijgende koersen en optimisme op de aandelenmarkten klinkt er plots een voorzichtige toon vanuit twee van ’s werelds grootste banken. Topmannen van Goldman Sachs en Morgan Stanley waarschuwen dat beleggers niet te vroeg moeten juichen: een correctie lijkt volgens hen onvermijdelijk.

Topbanken zien daling aankomen

Volgens CNBC verwachten zowel Goldman Sachs als Morgan Stanley dat de wereldwijde aandelenmarkten binnen twaalf tot vierentwintig maanden een forse correctie kunnen doormaken. Het zou gaan om een daling van tien tot twintig procent.

De waarschuwing volgt op een uitzonderlijke beursrally in 2025, waarin aandelen wereldwijd recordhoogtes bereikten. Sinds het begin van het jaar staat de S&P 500-index, een brede graadmeter van de Amerikaanse aandelenmarkt, op een stijging van 19,7 procent — fors voor een index die gemiddeld jaarlijks zo’n zeven procent stijgt.

De stijgingen van de afgelopen maanden werden vooral gedreven door winsten rond kunstmatige intelligentie (AI). Zo schreef Nvidia onlangs geschiedenis: het was niet alleen het eerste bedrijf dat een beurswaarde van 4.000 miljard dollar bereikte, inmiddels staat het ook als eerste ooit op 5.000 miljard dollar. Daarmee is Nvidia nu verreweg het grootste bedrijf ter wereld. Ter vergelijking: Apple en Microsoft volgen met waarderingen van respectievelijk 3.975 en 3.842 miljard dollar.

Daarnaast zorgden de recente renteverlagingen voor extra optimisme. In de afgelopen twee maanden verlaagde de Amerikaanse centrale bank, de Federal Reserve (Fed), twee keer de rente. Fed-voorzitter Jerome Powell temperde echter de verwachtingen voor verdere verlagingen. Hij benadrukte dat de meningen binnen het FOMC over december “sterk uiteenlopen”.

Is er sprake van een bubbel?

Onder beleggers groeit de bezorgdheid over een mogelijke bubbel op de aandelenmarkt. De bekende analist Michael Burry, wereldwijd bekend door The Big Short en zijn succesvolle voorspelling van de financiële crisis in 2008, waarschuwt nu voor een nieuwe bubbel. Dit keer zou die worden aangewakkerd door de euforie rond kunstmatige intelligentie.

De huidige situatie zou bijvoorbeeld lijken op de internetbubbel in 2000. Zo laat Burry een grafiek zien waarin de groei van tech-investeringen (capex) in de VS nu gelijkloopt met die van de dotcom-bubbel rond 2000.

Volgens de topbankiers is het risico op een tijdelijke daling reëel, maar wat hen betreft is er geen reden tot paniek en is er geen sprake van een grote bubbel. Ze benadrukken dat correcties normaal zijn binnen langdurige bullmarkten en eerder kansen bieden dan gevaar vormen. Ted Pick, CEO van Morgan Stanley, noemt een tijdelijke daling van tien tot vijftien procent “gezond”. Volgens hem betekent een correctie niet automatisch een crisis, maar juist een kans om opnieuw in te stappen.

Claim vandaag nog €10 gratis en betaal geen handelskosten over de eerste €10.000!

Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!

Maak je account en Claim je €10 gratis.

Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!

Claim je €10 gratis




Je wordt doorgestuurd naar

4,6



De beoordeling is berekend door de cumulatieve beoordelingen van de App Store en Google Play te combineren, gewogen op basis van het aantal recensies per platform.

Het bericht Goldman Sachs en Morgan Stanley waarschuwen voor beurscorrectie verscheen eerst op Newsbit.

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws, artikelen en YouTube video’s? Abonneer je dan op onze push-berichten op Telegram of Twitter.
Heb je vragen of wil je in contact komen met andere crypto fanaten join dan onze  Telegram chat!