VS, USAVS, USA



De Russisch-Israëlische hacker Alexander Gurevich zal binnenkort worden uitgeleverd aan de Verenigde Staten. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de hack op de Nomad Bridge, waarbij voor maar liefst 190 miljoen dollar aan cryptomunten werd buitgemaakt. Gurevich werd op 1 mei 2023 gearresteerd op de luchthaven Ben-Gurion in Israël, net voordat hij naar Rusland wilde vertrekken.

Beschuldigd van witwassen en diefstal van cryptomunten

De Amerikaanse autoriteiten beschuldigen Gurevich van een reeks misdrijven, waaronder computercriminaliteit, het witwassen van miljoenen dollars en het doorsluizen van gestolen cryptovaluta. Volgens de aanklacht ontdekte hij in augustus 2022 een kwetsbaarheid in de Nomad Bridge, die hij gebruikte om 2,89 miljoen dollar aan tokens buit te maken. Niet lang daarna grepen ook andere hackers hun kans, wat leidde tot een totaalverlies van 190 miljoen dollar.

Contact met Nomad en poging tot beloning

Na de hack nam Gurevich via Telegram contact op met James Prestwich, de Chief Technology Officer van Nomad. Hij deed zich voor onder een valse identiteit en bekende dat hij “amateuristisch” had gezocht naar kwetsbaarheden binnen het protocol. Vervolgens bood hij zijn excuses aan en stortte hij 162.000 dollar terug naar een herstelwallet van Nomad.

Opmerkelijk is dat Gurevich tijdens de communicatie om een beloning van 500.000 dollar vroeg voor het melden van de kwetsbaarheid. Kort daarna verbrak hij echter alle contact. In augustus 2023 werd hij door de Amerikaanse autoriteiten officieel aangeklaagd voor acht strafbare feiten. In december 2024 dienden de VS een formeel uitleveringsverzoek in.

Tot 20 jaar celstraf dreigt

Als Gurevich schuldig wordt bevonden, riskeert hij in de Verenigde Staten een gevangenisstraf van maximaal 20 jaar. Dat is aanzienlijk zwaarder dan de straf die hij in Israël zou kunnen krijgen. Omdat hij zich rond het moment van de hack in Israël bevond, vermoeden de autoriteiten dat hij de aanval mogelijk vanuit dat land heeft uitgevoerd.

Claim vandaag nog €10 gratis en betaal geen handelskosten over de eerste €10.000!

Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!

Maak je account en Claim je €10 gratis.

Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!

Het bericht Hacker die $190 miljoen stal via Nomad Bridge wordt uitgeleverd aan de VS verscheen eerst op Newsbit.

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws, artikelen en YouTube video’s? Abonneer je dan op onze push-berichten op Telegram of Twitter.
Heb je vragen of wil je in contact komen met andere crypto fanaten join dan onze  Telegram chat!