Het lijkt een steeds groter wordend probleem: het niet kunnen kopen van een huis. Veel starters die de huizenmarkt op gaan, komen alsmaar vaker van een koude kermis thuis.

In de afgelopen jaren zijn de prijzen dusdanig hard gestegen, dat Nederland inmiddels in de top 10 staat. Toch lijkt er een klein sprankje hoop te zijn. In één Europees land is de prijs namelijk wel gedaald. Kortom, waar kunnen starters naartoe wanneer er geen hoop meer lijkt te zijn?

Weinig tijd om alles bij te houden? We delen samenvattingen in onze gratis WhatsApp-groep.

Nederland op 8ste plaats van grootste stijgingen

De huizenprijzen stijgen al jaren in Nederland. Dit in combinatie met de minder snel stijgende lonen en strengere regels voor het verkrijgen van hypotheken, maakt dat het enorm lastig is geworden voor vele starters om die belangrijke stap in hun leven te zetten. Namelijk: het ouderlijk huis uitgaan en een eigen stekje betrekken.

Maar hoeveel zijn deze huizenprijzen daadwerkelijk gestegen? Dat onderzocht de dataverzamelaar Eurostat.

Onderzoekers vergeleken de prijzen in kwartaal 2 van dit jaar, met die van hetzelfde moment in 2024. Uit het recent gepubliceerde onderzoek blijkt dat stijgingen in de Europese landen onderling flink verschillen. Zo heeft Frankrijk de kleinste stijging doorgemaakt van 0,5 procent, terwijl Portugal op nummer 1 staat met een toename van 17,2 procent. Nederland is terug te vinden op de achtste plaats met een groei van 9,5 procent.

Dit Europese land ziet huizenmarkt dalen

Toch is er nog een klein beetje hoop voor de Europeanen. Er is namelijk één land, dat een daling voor elkaar heeft weten te krijgen. Finland, dat tevens het gelukkigste land op aarde zou zijn, wist de prijzen omlaag te drukken met 1,3 procent.

Deze daling is echter niet alleen relevant sinds het tweede kwartaal van dit jaar, maar ook in de drie voorgaande kwartalen werd er al een afname geregistreerd. Op Duitsland en Luxemburg na, wist geen enkel Europees land dit voor elkaar te krijgen in deze periodes. De gemiddelde prijs per vierkante meter is in Finland op 2.500 euro, terwijl dit in ons land op 4.500 euro ligt.

Dus wanneer je als starters al meerdere pogingen hebt gedaan en nergens een eigen plekje lijkt te kunnen vinden, dan rest er misschien maar één optie. Pak je spullen en voeg je bij het gelukkigste volk ter wereld. Hoewel de weersomstandigheden misschien minder aantrekkelijk zijn, kan je er mogelijk wel gaan genieten van heerlijk verwarmd en vooral eigen huisje.

Is dit hét moment om in te stappen? Start met gratis crypto

De bitcoin koers blijft bewegen. Denk jij dat dit hét moment is om bitcoin, xrp of een andere crypto te kopen? Bitvavo, de grootste exchange van Nederland, nodigt je uit. Meld je vandaag aan en ontvang €10 gratis crypto naar keuze.

Een account aanmaken duurt 2 minuten en is helemaal gratis.

Bekijken & meepakken

Het bericht Huizenprijzen knallen omhoog in Europa, behalve in één land verscheen eerst op Crypto Insiders.

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws, artikelen en YouTube video’s? Abonneer je dan op onze push-berichten op Telegram of Twitter.
Heb je vragen of wil je in contact komen met andere crypto fanaten join dan onze  Telegram chat!