
De bekende investeerder en auteur Robert Kiyosaki waarschuwt opnieuw voor een naderende economische crisis in de Verenigde Staten. Volgens hem is de Amerikaanse centrale bank op weg om dezelfde fouten te maken als het Duitsland van voor de Tweede Wereldoorlog, met hyperinflatie als mogelijk gevolg.
‘Weimar 2.0 met creditcards’
In een gesprek op het YouTube kanaal van Rich Dad, samen met ondernemer Matthew Seaman, trok Kiyosaki een opvallende vergelijking. Volgens hem verschilt de situatie in 2025 slechts in uiterlijk van de beruchte hyperinflatie in het Weimar tijdperk.
“Destijds hadden mensen kruiwagens vol waardeloos geld. Vandaag gebruiken ze creditcards,” zei Kiyosaki.
Hij wijst op het feit dat de gemiddelde Amerikaan momenteel ruim 3600 dollar aan creditcardschuld heeft, tegen een rente van ongeveer tweeëntwintig procent. Volgens hem is dat een teken dat inflatie al diep in het systeem zit, alleen vermomd.
Renteverlagingen jagen inflatie aan
Kiyosaki stelt dat recente renteverlagingen door de Federal Reserve het risico op hyperinflatie versterken. Hij richt zijn pijlen op Fed-voorzitter Jerome Powell: “We zitten in 2025 en hij verlaagt opnieuw de rente. Dat betekent dat hyperinflatie om de hoek ligt. Je zult steeds meer geld nodig hebben om steeds minder te kunnen kopen.”
De investeerder benadrukt dat inflatie niet meer zo zichtbaar is als vroeger, maar dat de impact op koopkracht en spaargeld nog steeds desastreus is.
Rijken profiteren, werkenden verliezen
Volgens Kiyosaki wordt deze situatie vooral nadelig voor werknemers en gepensioneerden. “Als je afhankelijk bent van een vast inkomen of een pensioen, word je armer,” waarschuwt hij. Tegelijkertijd stelt hij dat eigenaren van tastbare en renderende activa juist zullen profiteren.
“De rijken worden rijker, want zij bezitten echte activa,” aldus Kiyosaki. Hij noemt goud, zilver, Bitcoin (BTC), vastgoed en zelfs vee als voorbeelden van bezittingen die hun waarde kunnen behouden of zelfs stijgen bij aanhoudende geldontwaarding.
Wie alleen een ‘gewone baan’ en een pensioenregeling heeft, loopt volgens hem het risico financieel steeds verder achterop te raken.
Het bericht Kiyosaki waarschuwt: ‘Hyperinflatie is nabij’ – vergelijkt VS met Weimar Duitsland verscheen eerst op Newsbit.

