aandelenmarkt crasht, AEXaandelenmarkt crasht, AEX





De Amsterdamse AEX lijkt vandaag op 921 punten te openen, en daarmee krijgen we vandaag een negatieve opening op ons bordje. Tegelijkertijd openen de futures in de Verenigde Staten iets hoger vanwege gesprekken met China over de importheffingen. Azië is iets lager geopend, en voor Europa lijkt hetzelfde te gebeuren.

Waar blijft de bullmarkt?

In principe handelt de AEX nog boven zijn 200MA-Cloud. Zo noemen we de combinatie van het eenvoudige 200-daags koersgemiddelde (blauw) en het 200-daags exponentiële koersgemiddelde (rood). Doorgaans is het fundament van de markt bullish als de koers boven deze wolk handelt, en andersom.

In april dook de AEX natuurlijk onder deze gemiddelden, maar dat lijkt voorlopig nog een uitzondering geweest. Je kunt bijvoorbeeld mooi zien hoe het verliezen van de 200MA-Cloud in 2022 een bearmarkt aankondigde.

Vervolgens fungeerde het 200-daagse koersgemiddelde (blauw) nog even een weerstand. Daarna doorbrak de koers de wolk, en begon natuurlijk de marktcyclus die we momenteel ervaren.

Het wordt nu interessant om te zien of bijvoorbeeld de bovenstaande wolk van exponentiële gemiddelden als steun kan fungeren voor de AEX. Lukt dat, dan is dat opnieuw een bevestiging dat de bulls in principe in het voordeel zijn.

Wachten op Donald Trump

Verder is het wachten op Donald Trump. Uiteindelijk moet er iets van een definitief einde aan de handelsoorlog komen. Zolang die boven de markt hangt, is het onwaarschijnlijk dat er zomaar een nieuwe bullrun kan beginnen voor de Nederlandse beursindex.

Dat zien we ook terug aan de manier waarop Bitcoin handelt. Ook de Bitcoin koers heeft moeite om een definitieve doorbraak te forceren en echt naar hogere niveaus door te breken.

Er is nu een all-time high gemaakt, maar de overtuiging voor de start van een nieuwe bullmarkt ontbreekt nog. Daarvoor heerst er met de handelsoorlog nog teveel onzekerheid over de gezondheid van de economie.

Claim vandaag nog €10 gratis en betaal geen handelskosten over de eerste €10.000!

Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!

Maak je account en Claim je €10 gratis.

Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!

Het bericht Lagere opening voor AEX – waar blijft die bullmarkt? verscheen eerst op Newsbit.

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws, artikelen en YouTube video’s? Abonneer je dan op onze push-berichten op Telegram of Twitter.
Heb je vragen of wil je in contact komen met andere crypto fanaten join dan onze  Telegram chat!