Inflatie nam flink toe in de maand april
Volgens het CBS is de inflatie in de maand april geëindigd op 4,1%. Oftewel, vergeleken met vorig jaar moest men in april ruim 4% meer uitgeven voor dezelfde behoeften. De meeste landen zien 2% per jaar aan inflatie als een gezonde norm. In dat geval is deze uitslag ruim twee keer zo hoog. Geen goed nieuws dus, zeker wanneer de inflatie in de maand maart nog 3,7% besloeg.
Het bureau laat weten dat de stijgingen vooral te zien waren op het gebied van voedingsmiddelen en diensten. Iets wat je zelf ook vooral gemerkt zal hebben als je in de supermarkt moest gaan afrekenen. Belangrijk om te vermelden is dat de inflatie in de maand april wel vaker een stijging laat zien.
Dit heeft volgens het CBS voornamelijk te maken met bijvoorbeeld vliegtickets die duurder worden in verband met de meivakantie. Eenzelfde beweging zal ook te zien zijn in de maanden juni en juli voor de zomervakantie. In combinatie met de stijgende voedselprijzen, valt de inflatie daardoor een stuk hoger uit.
Geen paniek, inflatie zal afnemen volgens econoom
Vergeleken met andere landen in de Europese Unie doet Nederland het beduidend slechter dan de rest. De gemiddelde inflatie ligt volgens het Europese statistiekbureau Eurostat namelijk op 2,2%. Als we kijken naar de landen die een vergelijkbare of zelfs hogere inflatie hebben dan Nederland, komen we terecht bij enkele uitzonderingen, zoals Estland en Letland.
Maar, het statistiekbureau in Nederland lijkt te stellen dat de paniek vooral niet te groot moet worden. Volgens hen zal de inflatie in de komende maanden waarschijnlijk gaan dalen. Zo zouden de accijnsverhogingen van vorig jaar al verwerkt zijn in de volgende maanden, waardoor het verschil minder groot zal zijn. Ook heeft mei minder vrije dagen dan april, waardoor de kans op goedkopere diensten zeker zal toenemen.
De economen van het CBS zien een aantal signalen, waardoor de inflatie in de komende maanden beter getemperd zal worden. Waar wij als gewone burger mogelijk snel in paniek raken van deze cijfers, is dat wellicht onterecht. Feit blijft wel dat de prijzen blijven stijgen en dat dit nog altijd een steeds lastiger financieel pakket oplevert voor de gemiddelde Nederlander. We houden onze volgers op de hoogte, volg ons op instagram.
Stijgt bitcoin naar €1 miljoen? Nederlanders ontvangen gratis crypto
Bitcoin is weer bezig met de opmars – Is dit hét moment om in te stappen? Benieuwd naar Bitcoin, Ethereum of XRP? Bitvavo, Nederlands grootste en populairste crypto beurs, deelt uit: Nederlanders ontvangen tijdelijk €10 gratis crypto naar keuze.
Registreer je vandaag bij Bitvavo en ontvang direct €10 crypto naar keuze. Een account aanmaken is gratis en kost je maar een minuut.
[primary_button url=”https://bitvavo.com/nl/affiliate/crypto-insiders?a=_aprilnewbutton” text=”👀 Gratis crypto claimen” target=”_blank” is_highlighted=”true” rel=”no-follow”]