



Ripple’s XRP zakt de afgelopen dagen verder weg. Maar er gebeurt momenteel wel iets heel interessants op de grafiek. Technisch analist Erik Juffermans van Newsbit ziet een bullish patroon die wijst op een mogelijke stijging tot 2 dollar. Wat moet er gebeuren om dit koersdoel te bereiken?
Bullish patroon verschijnt op grafiek
Vorige week tikte XRP kortstondig het niveau van 1,70 dollar aan. Dit was een extreme uitschieter. De structurele weerstand ligt rond het psychologische niveau van 1,50 dollar. De XRP koers wist niet boven dit niveau te blijven. Sindsdien zien we een correctie tussen 1,50 en 1,30 dollar.
Op de vieruursgrafiek ziet Juffermans nu een duidelijke vorming van een bullflag. Dit is een bullish consolidatiepatroon na een sterke stijging. Een uitbraak naar boven zou kunnen leiden tot een stijging tot boven de grens van 2 dollar.
Momenteel ligt de belangrijke steun op 1,30 dollar. Zakt de koers daaronder, dan verslechtert het beeld. Zover is het alleen nog niet: de koers handelt nog binnen het patroon, dus is er vooralsnog geen reden tot zorg. Een uitbraak en een herovering van 1,50 dollar zou het koersdoel van 2 dollar bevestigen, zo beweert de analist.
Wat gaat de koers nu doen?
Mocht de koers 1,30 dollar verliezen dan vervalt dit bullish scenario. Rond 1,15 dollar ziet Juffermans het volgende steunniveau.
Deze week let hij vooral op hoe de koers binnen de bullflag beweegt. De komende dagen zou de koers dan ook al een richting kunnen kiezen. Hierbij is het ook een beetje afhankelijk van wat Bitcoin (BTC) doet.
Maar al met al is het beeld voor XRP optimistisch. Maandenlang stelde de koers eigenlijk teleur en voor het eerst in ruim een jaar tijd zien we eindelijk weer een sterke wekelijkse candle. Ook het zeer hoge volume valt op. Dat de koers sinds de stijging tot 1.70 dollar nu wat inzakt is ook helemaal niet gek.
Het bericht Newsbit-analist ziet patroon dat XRP-koers flink kan laten stijgen verscheen eerst op Newsbit.

