Vanaf de toppen van december verloor Nvidia 43% van zijn koerswaarde, ging Tesla met 55% onderuit, moest Apple 35% inleveren, zakte Google met 32% omlaag, viel Microsoft 26%, en slikte Amazon een daling van 33%. Met andere woorden, de techreuzen hadden het enorm zwaar met de handelsoorlog van Donald Trump en de onzekerheid die dat met zich meebracht.

Inmiddels is de Magnificent Seven (zoals de grote techbedrijven worden genoemd) index alweer met 14% gestegen. De grote jongens zijn aan het herstellen, maar waarom eigenlijk?

Waarom zijn de techreuzen weer aan het stijgen?

Het vreemde aan de stijgingen is dat er nog steeds veel onduidelijkheid heerst over het beleid van Trump. Hij roept zelf bijvoorbeeld dat zijn regering in diepe onderhandeling is met China, terwijl Xi Jinping claimt dat ze niet met elkaar praten.

Dus ja, wie moeten we nu geloven? Trump heeft niet de meest betrouwbare reputatie, maar ook Xi staat erom bekend weleens een leugentje te verspreiden.

Stel dat de Verenigde Staten niet in gesprek is met China, er dus nog geen overeenkomsten zijn over de importheffingen, de Amerikaanse centrale bank nog niet aan renteverlagingen denkt, de kwartaalcijfers van beursgenoteerde bedrijven matig zijn, en analisten waarschuwen voor een recessie; waarom stijgen de aandelenkoersen dan?

Op basis van al die omstandigheden zou je niet verwachten dat aandelen weer met 14% zouden stijgen. Aan de andere kant moeten we niet vergeten dat de koersdalingen heel pittig waren, en dat je daarna dan ook vaak weer een herstelbeweging zien.

Wellicht is het een korte opleving en vervolgen de aandelenmarkten daarna weer hun weg naar beneden, maar de kans is ook aanwezig dat al het slechte nieuws al in de koersen verwerkt zit.

De S&P 500 steeg 13% in twee weken

Over de afgelopen twee weken zagen we de S&P 500 met 13% stijgen. Dat heeft waarschijnlijk te maken met de enigszins geruststellende berichtgeving die vanuit de Verenigde Staten komt over de handelsoorlog. Trump heeft in ieder geval aangegeven dat de importheffingen jegens China uiteindelijk op een veel lager niveau zullen uitkomen.

En daarbij gaan er geruchten dat Scott Bessent, de minister van financiën binnen de Trump-regering, regelmatig vergadert met de voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, Jerome Powell. Het onderwerp van die meetings zou onder andere het monetair beleid van de centrale bank zijn, en daardoor nemen de geruchten over snelle renteverlagingen toe.

Vooralsnog oogt de Amerikaanse economie echter solide. Vanuit dat perspectief zijn er dan ook geen renteverlagingen nodig. In principe zou Jerome Powell onder druk komen te staan om de rentes te verlagen als de werkloosheid bijvoorbeeld explodeert, maar dat is allesbehalve het geval.

Sterker nog, op dit moment ligt de werkloosheid met 4,2% op een historisch laag niveau, en het wekelijkse aantal nieuwe werklozen is dalende en niet stijgende. Het is dus de vraag of de Amerikaanse arbeidsmarkt gaat breken, en ook wat het zou betekenen als dat het geval is.

Moet de werkloosheid daarvoor naar 5% stijgen? Naar 6%? Uiteindelijk is dat allemaal subjectief. Duidelijk is op dit moment vooral dat de markt weer lichte hoop begint te krijgen, en op basis van de economische data lijkt dat in ieder geval terecht.

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws, artikelen en YouTube video’s? Abonneer je dan op onze push-berichten op Telegram of Twitter.
Heb je vragen of wil je in contact komen met andere crypto fanaten join dan onze  Telegram chat!