


Het gaat niet goed met Bitcoin, maar wat altcoins betreft is het helemaal een drama. Tijdens de absolute piek van de memecoin-gekte in januari zag Solana een omzet uit transactiekosten van 55 miljoen dollar. Inmiddels, na het knappen van die bubbel, is dat getal gedaald tot 4 miljoen dollar.
Solana loopt leeg
In principe zien we hier gebeuren waar Bitcoin-maximalisten al langer voor waarschuwden, namelijk dat memecoins geen duurzame toepassing zijn. Je kunt niet verwachten dat beleggers eeuwig achter een oneindige stapel van fundamentloze muntjes blijven aanrennen.
Als gevolg van het knappen van die bubbel is de omzet van Solana (SOL) nu met 93% gedaald naar ongeveer 4 miljoen dollar per week.
Wat Solana en andere smart contract-platforms nodig hebben zijn toepassingen die daadwerkelijk waarde toevoegen aan de wereld. Bijvoorbeeld een explosie van het gebruik van Real World Assets (RWAs) of andere tokens die iets vertegenwoordigen in de daadwerkelijke wereld.
Digitale schaarste bestaat al in de vorm van Bitcoin, en memecoins zijn daar een slap aftreksel van. Pure casinotokens die het even goed kunnen doen, maar waar vooral insiders van profiteren. Daar kun je geen ecosysteem op bouwen voor de lange termijn.
Ook het DeFi-ecosysteem op Solana valt weg
Samen met de gedaalde omzetten is ook de totale waarde in het DeFi-ecosysteem van Solana met 50% gedaald van 12 miljard dollar naar de huidige 6,4 miljard dollar.
De gekte rondom memecoins bereikte een piek op het moment dat Donald Trump zijn eigen token lanceerde (TRUMP) op 18 januari, gevolgd door de MELANIA token op 20 januari.
“De lancering van TRUMP en MELANIA markeerde de top voor memecoins, en dat zoog alle liquiditeit en aandacht weg bij andere cryptomunten,” aldus Bobby Ong van CoinGecko.
Voor nu is het wachten op een nieuw narratief op basis waarvan Solana aan nieuwe stijgingen kan beginnen. Waar dat vandaan moet komen is onzeker, want wanhopiger dan memecoins kan het niet worden.
Claim vandaag nog €10 gratis en betaal geen handelskosten over de eerste €10.000!
Grijp deze unieke kans met Newsbit en Bitvavo door nu een account aan te maken via de knop hieronder. Stort slechts €10 en ontvang direct €10 gratis. Bovendien kun je 7 dagen lang zonder kosten handelen over je eerste €10.000 aan transacties. Start vandaag nog en profiteer direct van de groeiende populariteit van crypto!
Maak je account en Claim je €10 gratis.
Mis deze kans niet om direct te profiteren van de groeiende populariteit van Crypto!
Het bericht Solana-omzet keldert 93% sinds januari door instorten memecoin-hype verscheen eerst op Newsbit.