De financiële markten worden tegenwoordig in extreme mate gedreven door narratieven. Verhalen die worden verzonnen rondom gebeurtenissen om de wereld begrijpelijker te maken voor mensen. Voor de media is het interessant om die zo extreem en simpel mogelijk te maken, omdat dat nu eenmaal de meeste kliks oplevert. Wil je nu altijd op de hoogte zijn – volg ons net als duizenden anderen gratis op Whatsapp.

Zo krijg je dus een wereld waarin we wekelijks bang worden gemaakt voor recessies, nieuw inflatiegolven, stagflatie en allerlei andere ellendige scenario’s. En die kunnen allemaal plaatsvinden, maar vaak vergeet men om nuchter naar de onderliggende economische data te kijken.

Economen zien momenteel een kans van 40% dat Amerika binnen 12 maanden in een recessie zit. Tegelijkertijd hebben we mensen als Elon Musk die schreeuwen dat een recessie onvermijdelijk is. Dat wordt dan massaal overgenomen door de media, en wat is het resultaat: mensen verkopen hun beleggingen.

Vaak op het verkeerde moment, zoals in april gebeurde. En dat is het punt van dit artikel, want ook nu blijkt dat de focus teveel op het negatieve lag. Gigantisch veel mensen zaten short (gokten op koersdalingen) en werden keihard uit hun posities geblazen gisteren.

Waarom gebeurde dat? Nou, omdat de markt zich realiseerde dat de economische data helemaal niet zo slecht is als het narratief ons doet geloven. Het lijkt alsof de wereld vergaat, met de handelsoorlog van Trump en zijn ruzie met Musk, maar in werkelijkheid is de Amerikaanse economie nog redelijk solide.

Dat werd vorige week duidelijk met het banenrapport, waarin naar voren kwam dat de economie meer banen had toegevoegd dan verwacht in mei. Daarbij lag de werkloosheid nog steeds op het historisch lage niveau van 4,2% en groeien de lonen harder dan de inflatie.

Alles tezamen zorgt dat voor een situatie waarin de Amerikaanse consument waarschijnlijk genoeg firepower heeft om de economie nog even aan de gang te houden.

Buskruit voor de markt

Verder werkt een specifieke (gigantische) trend als buskruit voor de bitcoin en de aandelenmarkten, zeker op de lange termijn. Namelijk: overheden gooien massaal hun begrotingsdiscipline overboord.

Bitcoin als store of value profiteert enorm van het feit dat de Verenigde Staten al jaren met een gigantisch begrotingstekort werkt. In feite stimuleren zij daarmee de wereldwijde financiële markten op indirecte wijze. En een deel van die stimulans kunt bij bitcoin terecht.

In februari beweerde Trump nog zuinig te willen doen, en onder andere met DOGE het schuldenprobleem van de Verenigde Staten op te lossen. Inmiddels is dat beleid volledig aan de kant gezet, en lijkt hij de geldsluizen te openen. En daar is Amerika momenteel niet de enige in…

In onder andere Duitsland en China zien we precies hetzelfde gebeuren, zie bovenstaande bericht van Fejau. Wat dat betreft lijken bitcoin en de aandelenmarkten er weer een heel goed excuus bij te hebben om aan een nieuwe bullmarkt te beginnen.

 

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws, artikelen en YouTube video’s? Abonneer je dan op onze push-berichten op Telegram of Twitter.
Heb je vragen of wil je in contact komen met andere crypto fanaten join dan onze  Telegram chat!