SpaceXSpaceX

De Amerikaanse zakenbank JPMorgan ziet enorme groeikansen voor SpaceX, het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk. De bank heeft zijn koersdoel voor het aandeel meer dan verdubbeld. Volgens analisten kan de waarde de komende jaren explosief toenemen, vooral dankzij de groeiende vraag naar kunstmatige intelligentie (AI). Ook een mogelijke fusie met Tesla speelt een rol.

JPMorgan verwacht enorme stijging van SpaceX aandeel

JPMorgan heeft het koersdoel voor SpaceX (SPCX) verhoogd van 240 dollar naar 500 dollar. Dat blijkt uit een nieuw analistenrapport waarover Investing.com schrijft.

Met een huidige aandelenkoers van 147,79 dollar betekent dat een mogelijk rendement van maar liefst 238 procent. De bank handhaaft bovendien haar positieve beleggingsadvies, wat betekent dat JPMorgan verwacht dat het aandeel beter zal presteren dan de bredere markt.

De opvallende verhoging komt van analist Doug Anmuth. Hij heeft zijn verwachtingen voor de komende jaren flink naar boven bijgesteld. Zijn omzetprognoses voor 2027 en 2028 zijn zelfs meer dan verdubbeld.

Voor 2027 verwacht JPMorgan inmiddels een omzet van 254 miljard dollar. Daarnaast voorziet de bank dat SpaceX tegen het einde van dat jaar beschikt over 10 gigawatt aan rekencapaciteit.

Die capaciteit is belangrijk voor het uitvoeren van zware AI-berekeningen. De vraag daarnaar groeit snel, doordat steeds meer bedrijven investeren in kunstmatige intelligentie.

Volgens JPMorgan kan SpaceX eind 2027 een jaarlijks terugkerende omzet van ongeveer 400 miljard dollar bereiken. Dat ligt overigens nog onder de eigen ambities van het bedrijf. Het management mikt op een bedrag tussen de 500 miljard en 1 biljoen dollar.

Het koersdoel van 500 dollar is gebaseerd op twintig keer de verwachte winst per aandeel van 24,41 dollar in 2028.

Elon Musk onderzoekt mogelijke fusie met Tesla

Naast de sterke groeiverwachtingen speelt er nog iets opvallends rondom SpaceX. Elon Musk heeft aangegeven dat SpaceX en Tesla speciale commissies hebben opgericht om een mogelijke fusie te onderzoeken.

Volgens Musk kan het samenvoegen van beide bedrijven belangrijke strategische voordelen opleveren. JPMorgan ziet eveneens mogelijkheden in een dergelijke combinatie.

Een fusie zou de activiteiten van beide bedrijven dichter bij elkaar kunnen brengen. Tesla investeert bijvoorbeeld fors in kunstmatige intelligentie, terwijl SpaceX volgens de verwachtingen een steeds grotere rol gaat spelen in het leveren van rekencapaciteit.

Toch is een overeenkomst allerminst zeker. Musk benadrukt dat aandeelhouders hun goedkeuring moeten geven. Ook kunnen toezichthouders een belangrijke rol spelen bij het beoordelen van een eventuele fusie.

JPMorgan waarschuwt bovendien dat SpaceX nog flinke uitdagingen moet overwinnen om de ambitieuze groeidoelen daadwerkelijk te behalen.

Het bedrijf moet enorme hoeveelheden rekencapaciteit bouwen, voldoende financiering aantrekken en blijven profiteren van de sterke vraag naar AI.

SpaceX overtreft verwachtingen met explosieve omzetgroei

De optimistische voorspellingen volgen op bijzonder sterke kwartaalresultaten van SpaceX.

In het derde kwartaal behaalde het bedrijf volgens de aangeleverde cijfers een omzet van 14,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 161 procent vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.

Ook de aangepaste EBITDA, een maatstaf voor de operationele winstgevendheid, groeide fors. Deze kwam uit op 8,8 miljard dollar, een stijging van 306 procent op jaarbasis.

Daarmee overtrof SpaceX de verwachtingen van analisten ruimschoots. De markt rekende gemiddeld op een omzet van 12,9 miljard dollar en een aangepaste EBITDA van 6,6 miljard dollar.

Ook andere grote banken hebben hun verwachtingen verhoogd.

Mizuho verhoogde zijn koersdoel naar 205 dollar, terwijl UBS inmiddels uitgaat van 230 dollar. RBC Capital handhaafde een koersdoel van 225 dollar en Morgan Stanley bleef bij 300 dollar.

Stifel herhaalde zijn koopadvies met een koersdoel van 190 dollar. De bank wees daarbij op de sterke omzetgroei en verbeterde winstmarges van de afgelopen twee kwartalen.

Ondanks het enthousiasme is niet iedereen overtuigd van de huidige waardering. Volgens de waarderingsmodellen van InvestingPro is het aandeel momenteel overgewaardeerd.

SpaceX was over de afgelopen twaalf maanden bovendien nog verlieslatend, met een verlies per aandeel van 2,27 dollar. Analisten verwachten volgens InvestingPro wel dat het bedrijf dit jaar winstgevend wordt.

Het bericht JPMorgan verdubbelt koersdoel SpaceX ruim: naar 500 dollar verscheen eerst op Newsbit.

Wil je op de hoogte blijven van het laatste nieuws, artikelen en YouTube video’s? Abonneer je dan op onze push-berichten op Telegram of Twitter.
Heb je vragen of wil je in contact komen met andere crypto fanaten join dan onze  Telegram chat!